خانه » ابرو » به چه دلیل ابرو هایمان سفید میشود

به چه دلیل ابرو هایمان سفید میشود

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ابرو هایتان سفید شود . در این مطلب دلایل سفیدی ابرو و همچنین سفیدی مو را برای شما آماده کرده ایم

به چه دلیل ابرو هایمان سفید میشود

نگاه متخصص بیماری های پوست, دکتر حسن صیرفی, استاد گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران

فعلا هیچ دارویی برای رفع سفیدی مو نداریم.

سفید شدن موها پدیده ای طبیعی و وابسته به نژاد و سن است. این پدیده در نژاد سفید از حدود ۳۰ تا ۳۵ سالگی شروع می شود و تا ۵۰ سالگی تقریبا نیمی از مردم، نیمی از موهایشان سفید است. در سیاهپوستان این اتفاق ۱۰ سال دیرتر می افتد.

علت اصلی سفیدی مو، کاهش سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت و کاهش فعالیت آنزیمی به نام تیروزیناز (مسئول تولید رنگدانه مو) است.

سفید شدن موها اغلب در ریش و سبیل، زودتر از موهای سر و بدن ظاهر می شود.

سفیدی مو اگر ناشی از کمبود مواد غذایی باشد، معمولا با جبران ماده مغذی تا حد زیادی قابل برگشت استچند نکته مهم در مورد اصلاح ابرو

اولین تشخیص احتمالی که برای این آقا مطرح می شود، آلوپسی آره آتاست. در مبتلایان به این بیماری خودایمنی، ابتدا قسمتی از موهای بدن می ریزد و بعد از مدتی، دوباره رشد می کند ولی این موها دیگر سیاه نیستند. البته می توان به بیماری ویتیلیگو یا لک و پیس هم شک کرد. آقای امیر باید با پزشک متخصص در مورد مشکلشان صحبت کنند تا احتمال کمبود مواد مغذی و ابتلا به بیماری های خودایمنی رد شود. تاکنون دارویی برای درمان سفیدی مو ساخته نشده و تنها راه برای از بین بردن سفیدی مو رنگ کردن آنهاست ولی احتمال جلوگیری از سفیدی مو و حتی درمان آن از طریق ژن درمانی در آینده وجود دارد.

کندن موی سفید نه آن را کم می کند، نه زیاد

این نوع سفید شدن مو در افراد مستعد به بیماری ویتیلیگو یا همان لک و پیس دیده می شود. از علائم بیماری ویتیلیگو سفیدی زودرس مو در همان منطقه درگیر پوست است. برای رد بیماری ویتیلیگو، بهتر است از پوست ناحیه ابرو، نمونه ای گرفته شود .

برخی تصور می کنند اگر موی سفیدی با موچین خارج شود، به موهای سفید اضافه خواهد شد اما اینگونه نیست. کندن مکرر موها با موچین فقط به ریشه آنها آسیب می زند و موها را از حالت نسبتا ظریف به ضخیم تبدیل می کند. کندن موهای سفید، جلوی سفیدی مو را نمی گیرد زیرا ریشه همچنان سالم و بدون رنگدانه است و موهای جدیدی که می رویند، باز هم به رنگ سفید خواهند بود.  پرپشت کردن ابرو با این روش ها

زبر بودن موها یا رنگ کردن هم آسیبی به رنگدانه ها نمی زند. بعضی از بیماران درباره پیوند موهای سیاه به منطقه ای که موهای سفید در آن رشد کرده سوال می کنند. پیوند موهای سر به ابرو روش مناسبی نیست چون ماهیت ریشه مو در این دو قسمت متفاوت است. آقای امیر باید برای بررسی از نظر ابتلا به بیماری های خودایمنی، به پزشک مراجعه کنند و اگر نتیجه منفی بود، رنگ کردن موهای ابرو بهترین راه حل است. گرچه رنگ زدن موهای ابرو هم دشواری های خود را دارد.

منبع: salamat.ir

به چه دلیل ابرو هایمان سفید میشود
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
منبع تغذیه مین ول