خانه » تغذیه » تاثیر نان و برنج بر افزایش وزن

تاثیر نان و برنج بر افزایش وزن

در این مطلب در مورد بحث چاق کنندگی نان و برنج صحبت خواهیم کرد . اکثرا بر این باور هستیم که نان و برنج باعث چاقی میشود ،  آیا نان و برنج چاق کننده هستند ؟

تاثیر نان و برنج بر افزایش وزن

دکتر ابراهیم فلاحی با بیان اینکه نیاز است از همه غذاها استفاده شود، اما برای جلوگیری از چاقی مقدار غذای مصرفی (حجم غذا) کم باشد، اظهار کرد: در این باره نیاز است رسانهها برنامههایی را برای حضور کارشناسان و متخصصین تعذیه برای آگاهسازی مردم ترتیب دهند افزایش وزن در خواب

وی با بیان اینکه عامل چاقی، سیبزمینی، برنج و نان نیست بلکه افراد برای تامین نیازهای خود باید علاوه بر این مواد ذکر شده از سبزیجات، میوهجات و لبنیات که دارای انرژی هستند، استفاده کنند، افزود: اگر فردی سالم باشد اما از چاقی رنج میبرد، اگر یک هفته غذا نخورد، طبیعی است که وزنش کم میشود اما این کاهش وزن مقطعی است.

این متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه رژیمهای اینترنتی که برای درمان چاقی تجویز میشوند، قبول ندارم، بیان کرد: انجام دستورات رژیمهای اینترنتی باعث ایجاد سنگهای صفراوی، کلیوی، چروک پوست و کم شدن آب بدن میشود و پس از یک هفته فرد به حالت اولیه خود بازمیگردد. چرا افزایش وزن ؟

وی کاهش وزن را بحثی تخصصی دانست و با تاکید بر اینکه برای کاهش وزن نیاز است، بافتهای چربی کم شوند، اضافه کرد: باید به منظور جلوگیری از عارضه چاقی علاوه بر کاهش حجم غذا، بخشی از وعده غذایی نیز به سبزیجات (سالاد) اختصاص داده شود.

فلاحی بیان کرد: برای کاهش وزن نیاز نیست برنج، ماکارونی و سیبزمینی حذف شود بلکه باید به مقدار کم در وعدههای غذایی از آنها استفاده شود.

منبع: ایسنا

تاثیر نان و برنج بر افزایش وزن
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
منبع تغذیه مین ول