خانه » چشم » راهکار هایی برای حفظ سلامت چشم در مقابل صفحه نمایش

راهکار هایی برای حفظ سلامت چشم در مقابل صفحه نمایش

در این مقاله راهکار هایی برای حفظ سلامت چشم در مقابل صفحه نمایش برای شما اماده کرده ایم . امروزه استفاده از موبایل و تبلت بسیار زیاد شده و چشمان همه ما در خطر است

راهکار هایی برای حفظ سلامت چشم در مقابل صفحه نمایش

به گزارش کلینیک سلام به نقل از خبرنگار «پارسینه» به نقل از بیزینس اینسایدر، اگر تمام روز را به صفحه نمایش خیره هستید، احتمالا با سوزش، سیاهی رفتن و خستگی چشم در بعد از ظهر آشنا هستید. تصاویر رفته رفته تار می شوند و ممکن است دچار سردرد شوید. این مجموعه از نشانه ها به عنوان خستگی چشم یا سندرم بینایی رایانه شناخته می شوند.
زمان زیادی طول نمی کشد تا خستگی چشم را تجربه کنید. تنها دو ساعت نشستن در مقابل صفحه نمایش کافی است تا افراد در معرض خطر قرار بگیرند و با ترکیب میزان کار با رایانه در محل کار، تلفن های هوشمند، تلویزیون، تبلت و دیگر صفحه نمایش ها، رسیدن به این میزان ساده است و این امر تقریبا اجتناب ناپذیر است.
با این وجود، خوشبختانه راه های ساده ای وجود دارند که می توانند ناراحتی و آسیب های احتمالی ناشی از خیره شدن به صفحه نمایش را کاهش دهند. چهار مورد از این کارهای ساده که می توانند تفاوت های چشم گیری را موجب شوند مرور می کنیم:
بزرگ کردن نوشته ها
خیره شدن به نوشته های ریز می تواند باعث دوبینی شود و شما را مجبور کند که صورتتان را به صفحه نمایش نزدیک کنید که خود منجر به خستگی، سردرد و دیگر مشکلات می شود. بنابراین، بزرگ کردن اندازه نوشته ها و تمایز رنگ ها می تواند خواندن را ساده تر کند. مواد غذایی مفید برای چشم 
پلک زدن
زمانی که به صفحه نمایش خیره می شوید، فراموش می کنید که پلک بزنید و این امر موجب خشک شدن چشم می شود. البته که دشوار است به یاد داشته باشیم پلک بزنیم، اما با تمرین می توان اطمینان پیدا کرد که پلک زدن کمک کننده است. استفاده از قطره های چشمی راه ساده و موثر دیگری برای جلوگیری از خشک شدن چشم است.
تنظیم نور
روشانیی صفحه نمایش می تواند باعث خستگی چشم و سردرد شود. تنظیم روشنایی برای پیشگیری از ایجاد بازتاب در صفحه یا استفاده از صفحه های ضد تابش می تواند مفید باشد.
قانون ۲۰-۲۰-۲۰
پس از هر ۲۰ دقیقه کار با صفحه نمایش، به مدت ۲۰ ثانیه به چیزی در فاصله ۲۰ پایی (۶ متری) نگاه کنید. چشمان انسان ماهیچه هایی دارند که به حرکت و تمرکز آنها بر روی اجسام مختلف کمک می کنند، اما اگر مدتی طولانی به یک صفحه در فاصله ای ثابت خیره شوید، این ماهیچه ها وضعیت دشواری برای تنظیم خود با تغییر وضعیت خواهند داشت.
منبع : پارسینه
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
منبع تغذیه مین ول