خانه » تناسب اندام » روش های افزایش سوخت و ساز بدن

روش های افزایش سوخت و ساز بدن

در این مقاله روش های افزایش سوخت و ساز بدن و همچنین حفظ تناسب اندام را برای شما عزیزان آماده کرده ایم . روش های مختلفی برای بالابردن سوخت و ساز بدن وجود دارد از جمله پیاده روی سریع

روش های افزایش سوخت و ساز بدن

تاکنون، پزشکان ۱۰ هزار گام، معادل طی مسافت پنج مایل (هشت کیلومتر)، را توصیه می کردند. اما مطالعه ای جدید که در نشریه بین المللی چاقی منتشر شده است، نشان می دهد ۱۰ هزار گام اندکی برای حفظ تناسب اندام کم است.

هیچ چیزی نمی تواند جایگزین ترشح سطوح بالای اندورفین در نتیجه تعریق به واسطه حضور در کلاس تناسب اندام مورد علاقه شما شود، اما با معرفی مدل های مختلف فناوری های پوشیدنی که امکان شمارش گام های انسان و مسافت طی شده را فراهم می کنند، پیاده روی به یک فعالیت اعتیادآور برای برخی افراد تبدیل شده است.

به گزارش”ول اند گود”، اما شاید این پرسش مطرح شود که به طور دقیق برداشتن چه تعداد گام در روز را باید هدف قرار داد؟ تاکنون، پزشکان ۱۰ هزار گام، معادل طی مسافت پنج مایل (هشت کیلومتر)، را توصیه می کردند. اما مطالعه ای جدید که در نشریه بین المللی چاقی منتشر شده است، نشان می دهد ۱۰ هزار گام اندکی برای حفظ تناسب اندام کم است. پژوهشگران دریافتند ۱۵ هزار گام، معادل هفت مایل (۱۱ کیلومتر) در روز با سوخت و ساز متعادل و دفع مشکلات سلامت بلند مدت پیوند خورده است.

در این مطالعه پژوهشگران آمار سلامت افرادی که در یک اداره کار می کردند را با پستچی ها – شغلی که نیازمند راه رفتن در طول روز است – مقایسه کرده و دریافتند نشستن طولانی مدت در طول روز با شاخص توده بدنی و کلسترول بالاتر و سوخت و ساز پایین‌تر پیوند خورده است.

اگرچه مطالعه انجام شده در مقیاسی کوچک (۵۵ کارمند اداره و ۵۶ پستچی) انجام شد و دو گروه از افراد با شغل هایی بسیار متفاوت را مورد مقایسه قرار داد، اما نتایج روشن بوده اند و پیاده روی تا هفت مایل در روز فواید سلامت چشمگیری را نشان داده است.

به گفته ویلیام تیگبی، پژوهشگر در دانشگاه وارویک که رهبری مطالعه را بر عهده داشته است، ما می توانیم در صورتی که دو ساعت با سرعت حدود ۴ مایل در ساعت (۶.۴ کیلومتر در ساعت) پیاده روی سریع انجام دهیم می توانیم به هدف ۱۵ هزار گام دست یابیم. سوخت و ساز بدن ما با نشستن طولانی مدت دایمی میانه خوبی ندارد.

بر همین اساس است که به عنوان مثال یک پیاده روی سریع در هنگام وقت استراحت ناهار یا حتی بلند شدن از پشت میز و قدم زدن هر یک ساعت یک بار احساس بهتری در ما ایجاد می کند.

 

منبع : عصر ایران

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
منبع تغذیه مین ول