خانه » چشم » سوال و جواب هایی در مورد عمل لیزیک چشم

سوال و جواب هایی در مورد عمل لیزیک چشم

سوال و جواب هایی در مورد عمل لیزیک چشم وجود دارد که در این مقاله سعی شده از به همه آنها پاسخ علمی دهیم . سوالاتی همانند : عمل لیزیک دردناک است؟ ممکن است در حین عمل کور شویم؟ و…

عمل لیزیک چشم

۱٫ افسانه:

عمل لیزیک دردناک است.

 

واقعیت:
قبل از شروع، پزشک قطره‌های بیحس کننده داخل چشمتان می‌ریزد که در طی عمل دردی حس نکنید. لیزیک برای هر دوچشم در حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. پس لازم نیست نگران از بین رفتن اثر بیحسی باشید!
هنگام کار بر روی قرنیه‌ها، ممکن است کمی فشار داخل چشمتان احساس کنید، اما مطمئنا هیچ دردی نخواهید داشت. ولی درصورتی‌که بیش از حد نگران این موضوع هستید، قبل از عمل با پزشکتان مشورت کنید تا به شما کمی آرام بخش بدهد.

 

۲٫ افسانه:

ممکن است در حین عمل کور شوید!

 

واقعیت:

در طی عمل لیزیک تنها سطح خارجی چشم‌هایتان درگیر می‌شود، پس امکان وجود هرگونه عوارضی بسیار کم است. اما این اطمینان را به شما می‌دهیم که تا به حال، هیچ کس در اثر عمل لیزیک، نابینا نشده‌است!

 

 

۳٫ افسانه:
اگر بعد از لیزیک همچنان دیدتان خوب نباشد، دیگر هیچ کاری از پزشک ساخته نیست.

 

واقعیت:

بیش از ۹۵ درصد بیمارانی که تحت جراحی لیزیک قرار می‌گیرند، از نتیجه کار بسیار راضی هستند. اما اگر بعد از عمل، همچنان دیدتان مناسب نبود، روش‌های مختلفی برای بهبود این وضع وجود دارد که توسط پزشکتان روی شما انجام خواهد شد.
البته گاهی پس از لیزیک ممکن است خشکی چشم به وجود بیاید که کاملا موقتی است و خیلی زود از بین می‌رود.

 

۴٫ افسانه:

عمل لیزیک نسبتا جدید است، به همین دلیل عوارض طولانی مدت آن هنوز معلوم نشده‌است.

 

حقیقت:

عمل لیزر اصلاح بینایی اولین بار در دهه ۱۹۸۰ میلادی معرفی شد و اولین عمل لیزیک در سال ۱۹۸۷ در آمریکا صورت گرفت. عوارض ناشی از لیزیک بسیار کم بوده و مدت زمان کوتاهی پس از عمل نیز از بین می‌روند. همین‌طور در طی این سال‌ها، تا بحال عارضه جانبی مهم و غیرقابل حلی از لیزیک گزارش نشده‌است.

 

 

۵٫ افسانه:

لیزیک تنها نزدیک بینی را درمان می‌کند و برای دوربینی و آستیگمات کاربرد ندارد.

 

حقیقت:

لیزیک قابلیت درمان همه عیوب انکساری چشم مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات را دارد. اما اگر شما از عیوب چشمی بسیار شدید رنج می‌برید، می‌توانید با مشورت پزشکتان، از روش‌های جراحی دیگری استفاده کنید.

 

۶٫ افسانه:

اگر لیزیک شما موفقیت امیز باشد، دیگر هرگز به لنز یا عینک‌های طبی احتیاج نخواهید داشت.

 

حقیقت:

لیزیک نمی‌تواند از تغییراتی که به صورت نرمال، در اثر افزایش سن روی چشم‌ها ایجاد می‌شود جلوگیری کند. عموما پس از ۴۰ سالگی، ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افرادی که تا قبل از این سن هیچ مشکل چشمی نداشتند، به عینک احتیاج پیدا کنید.

 

 

منبع : زیبامون

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
منبع تغذیه مین ول