خانه » ابرو » کاشت ابرو

کاشت ابرو

برخی چیز ها باعث از دست دادن مو میشود مانند : برداشتن بیش از حد موهای ابرو، نازک و کم‌پشت شدن ابرو به طور طبیعی، ریزش مو به علت بیماری، و بافت اسکار ناشی از یک جراحی در منطقه ابرو منجر . کاشت ابرو همانند کاشت مو میباشد ولی با ظرافت بیشتر . در این مقاله روش ، طراحی و مراقبت های کاشت مو مورد مطالعه قرار خواهد گرفت

کاشت ابرو

روش کاشت ابرو

کاشت ابرو دقیقاً مانند انواع دیگر روش‌های کاشت مو، شامل برداشت فولیکول‌های مو از محل دهنده در سر بیمار و کاشت آنها در محل گیرنده (منطقه ابرو) می‌باشد. عمل استخراج از بهترین موهای پشت سر بیمار انجام خواهد شد. زیرا هرچه موی پیوندی ظریف‌تر باشد، به موی ابروی طبیعی شبیه‌تر خواهد بود.

برای کاشت موهای ابرو از دو روش که شامل برداشت فولیکول‌های مو، موسوم به برداشت نواری مو و استخراج واحدهای فولیکولی مو (FIT) استفاده می‌شود.

برداشت نواری مو: برای به دست آوردن گرافت مو، جراح یک نوار افقی از پوست و مو را از پشت سر بیمار خارج می‌کند. سپس آن منطقه برای به حداقل رساندن خطر زخم و اسکار، به ‌دقت بخیه می‌گردد. هنگامی که نوار پوست برداشته شد، جراح با دقت فولیکول‌های مو را یک به یک جدا کرده و آنها را برای کاشتن آماده سازی می‌کند.

استخراج واحدهای فولیکولی مو (FIT): جراح با ایجاد سوراخ‌های کوچکی در اطراف فولیکول‌ها، فولیکول‌های مو را از پشت سر بیمار یکی یکی برداشت می‌کند.

 کاشت ابرو

طراحی ابرو و کاشت آن

قبل از آن‌که عمل جراحی آغاز ‌شود، با همکاری بیمار، جراح و یک طراح ابرو، شکل ابروی مورد نظر تعیین می‌شود. برخی از بیماران مایل به تکرار فرم ابروی سابق خود هستند، در حالی که عده‌ای دیگر می‌خواهند شکل یا ضخامت ابروی آن‌ها کمی متفاوت باشد. هنگامی که فولیکول‌های مو آماده شدند، جراح عمل کاشت آن‌ها را به دقت در منطقه ابرو انجام می‌دهد.

به طور کلی، کاشت ابرو حدود ۴ ساعت طول می‌کشد. تقریبا نیمی از این زمان برای برداشت فولیکول‌ها و نیمی دیگر برای کاشت فولیکول‌ها صرف می‌شود. موارد کاشت بزرگتر که شامل بیش از ۵۰۰ فولیکول باشد، ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

بهبودی بیمار بعد از عمل کاشت ابرو بر حسب واکنش‌های منحصر به فرد هر بیمار متفاوت است. منطقه چشم منطقه حساسی از بدن است و احتمال تورم در این قسمت بیشتر است. برخی از بیماران، طی چند روز پس از عمل جراحی دچار قرمزی، پف و تورم اطراف چشم می‌شوند، در حالی که دیگران این عوارض (کاشت ابرو ) را به میزان بسیار کمی تجربه خواهند کرد. دوره‌ی بهبودی اکثر افراد با درد همراه نیست و آنها با مصرف داروهای ضد درد (بدون نسخه) قادر به مدیریت درد خود هستند. اعمال ‌کمپرس سرد در آن منطقه می‌تواند به کاهش ناراحتی و تورم کمک کند.

هزینه (قیمت) کاشت ابرو   

عمل جراحی کاشت موی ابرو یک فرآیند حساس و بسیار تخصصی است که به ملاحظه دقیق دکتر، مهارت، تجربه و ذوق هنری نیاز دارد. این عمل جراحی همچنین به درک کامل از نیازها و اهداف بیمار نیاز دارد تا بهترین نتایج را به بار آورد و می توان آن را به عنوان همکاری مشترک دکتر، کادرپزشکی او و بیمار در نظر گرفت.

کاشت ابرو برای افرادی مناسب است که به دلیل عوامل مادرزادی، بیماری، عفونت یا زیرابرو برداشتن بیش از حد، ابروهای کم پوشتی دارند یا ابرو ندارند.برای کسانی که به فکر جایگزینی موی خود هستند، هزینه کاشت ابرو یک عامل اساسی است. در هنگام ارزیابی هزینه کاشت ابروی طبیعی، باید بدانید که هزینه جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او تغییر می کند. درمورد قیمت کاشت مو نیز به همین صورت است و برای هر فرد متغیر می‌باشد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
منبع تغذیه مین ول